11 Ağustos 2022 Perşembe
18:24   HACİZ İŞLEMİ ESNASINA SALDIRIYA UĞRAYAN AVUKAT PEKTAŞ: “HİÇBİR AVUKAT SİZİN DOSYANIZIN TARAFI DEĞİL. SİZİN KARŞI TARAFINIZ, RAKİBİNİZ YA DA DÜŞMANINIZ DEĞİL”   18:23   KEMAL ZEYBEK: VATANDAŞIMIZ, HASAT PARASI, BİÇERDÖVER PARASI, MAZOT PARASI, GÜBRE PARASINI EDİNEBİLMEK İÇİN TÜCCARA ÜRÜNÜNÜ YOK PAHASINA SATIYOR   18:14   SARIGÜL, KARABÜK CEZAEVİ ÖNÜNDE: “BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİ TOPLUMSAL BARIŞ VE KARDEŞLİK HUKUKU AFFINA DESTEK VERMEYE ÇAĞIRIYORUM”   18:02   MUĞLALI PAZARCI: “PAHALILIĞIN SEBEBİ NE? ÜRETİM. ÜRETİMİN ZORLAŞMASININ SEBEBİ NE? GİRDİ MALİYETLERİNİN YÜKSEK OLMASI”   18:01   İYİ PARTİLİ ERGUN: “BU SİSTEME ‘KEYFOKRASİ` DENİLEBİLİR. KEYFE BAĞLI UYGULAMALARIN YAPILDIĞI TAM BİR KURALSIZLIK VE KURUMSUZLUK SİSTEMİ”   17:56   ÖZGÜR ÖZEL: BİZ, ÜZÜME 2 DOLARI, TÜRK LİRASI KARŞILIĞI 35 TL`Yİ İSTİYORUZ   17:44   BURHANİYE KAYMAKAMI ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE İZİN VERMEDİ: “KAMU GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI, TOPLUMUN HUZURU, ÇEVRENİN KORUNMASI AMACIYLA UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR”   17:39   DÜNYA GENELİNDE YETENEK AÇIĞI 16 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI: BU AÇIK TÜRKİYE YÜZDE 71 OLARAK ÖLÇÜLDÜ   17:36   BAKAN NEBATİ: "ENERJİ VE EMTİA FİYATLARINDAKİ HIZLI YÜKSELİŞLER NEDENİYLE CARİ İŞLETME AÇIĞI ARTMIŞTIR"   17:33   AVF BAŞKANI DOĞAN, ERDOĞAN`IN ZİYARET ETTİĞİ CEMEVİ`NE İLİŞKİN İHRAÇ KARARINI ANLATTI: ““FÜTURSUZCA YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI BU UYGULAMA İNANCIMIZA SON DERECE ZARAR VERMİŞTİR””   17:20   ÖZGÜR CEYLAN, ÇANAKKALE`DE KAPATILAN İSKELE YÜZÜNDEN MAĞDUR OLAN ESNAFI DİNLEDİ   17:15   İZMİR İKTİSAT KONGRESİ 100 YIL SONRA YENİDEN YAPILACAK. TUNÇ SOYER: "İZMİR TÜRKİYE İÇİN TARİHSEL SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRECEK"   17:08   BAŞKAN TARHAN MEZİTLİ BELEDİYESİ GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞTU   17:06   MERAL AKŞENER: “BU İLETİM ŞİRKETİ MESELESİNİN MİLLİLEŞMESİ GEREKİYOR”   17:03   ALİ MAHİR BAŞARIR, KKTC`DEKİ KÜLLİYE İHALESİNİN PAZARLIK USULÜYLE SİYAHKALEM`E VERİLMESİNİ ELEŞTİRDİ: "SÜREKLİ PARAMIZI, 84 MİLYONUN RIZKINI BİRKAÇ MÜTEAHHİT ŞİRKETİNE VERİYORUZ"   17:01   ÖZTRAK: “ERDOĞAN, TÜRKİYE`YE SAVAŞIN VERMEYECEĞİ ZARARI VERDİ. PAHALILIĞIN ANASI DA BABASI DA ERDOĞAN`DIR”   16:56   FAZIL KASAP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A İNTÖRN HEKİMLERE `ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ` SÖZÜNÜ HATIRLATTI: “1,5 AY OLDU YATIRILAN 5 KURUŞ YOK”   16:40   İSTANBUL`DA AĞUSTOS AYININ İLK HAFTASINDA 104 KİLO UYUŞTURUCU MADDE, 92 BİN 229 ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ   16:38   GAZETE YÖNETİCİLERİ AYM`İN “BASIN ÖZGÜRLÜĞܔ KARARINI DEĞERLENDİRDİ: "KARAR BASIN İLAN KURUMU`NA ÇEKİDÜZEN VERMELİ"   16:35   MSB: UZMAN ÇAVUŞ MAHSUN ŞİMŞEK PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE ŞEHİT OLDU  
 
     
   

Seçer, Tüm Mersinliler’i 29 Ekim Etkinliklerine Davet Etti


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediyesi tarafından bu yıl mottosu “Cumhuriyet” olarak belirlenen ve 9. kez düzenlenen Doğa Yürüyüşü’ne katılarak, Cumhuriyet sevdalıları ile 2.5 kilometre yürüdü.Akarca Mahallesi’nden başlayan ve Doğançay Mahallesi’nde sona eren yürüyüşte Başkan Seçer, vatandaşlarla birlikte hem spor yaptı, hem de doğanın tadını çıkardı.

 

Tarih : 28 Ekim 2019 Pazartesi 06:37   Okunma : 901

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediyesi tarafından bu yıl mottosu “Cumhuriyet” olarak belirlenen ve 9. kez düzenlenen Doğa Yürüyüşü’ne katılarak, Cumhuriyet sevdalıları ile 2.5 kilometre yürüdü.Akarca Mahallesi’nden başlayan ve Doğançay Mahallesi’nde sona eren yürüyüşte Başkan Seçer, vatandaşlarla birlikte hem spor yaptı, hem de doğanın tadını çıkardı.

Varış noktasında kendileri için sıkma pişiren kadınların yanına giden ve onlarla sohbet eden Seçer, kadınlara yardım ederek sıkma pişirdi.Seçer, yapılan Cumhuriyet yürüyüşünü oldukça anlamlı bulduğunu ifade ederek, “Bir yandan tabi Cumhuriyet’i kutluyoruz, bir yandan da spor yapıyoruz. Sporun, doğanın, çevrenin farkındalığını yaratmaya çalışıyoruz”dedi.

Mersinliler’i 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine davet eden Seçer, “Önümüzdeki hafta bir dizi etkinlikler olacak, Cumhuriyet Bayramı akşamında konserlerimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı bu konserlere davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyet bizim için önemli ve çok anlam ifade ediyor. Bugün bu topraklarda demokratik bir ülke olarak değerlendirilip, özgür bir birey olarak yaşayabiliyorsak, bütün zorluklara rağmen modern bir toplum olarak yaşıyorsak bunu Cumhuriyet’e borçluyuz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediyesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen ve mottosu “Cumhuriyet” olan Doğa Yürüyüşü’ne katıldı. Başkan Seçer, Akarca ve Doğançay Mahalleleri arasında 2.5 kilometrelik parkuru Cumhuriyet sevdalıları ile birlikte yürüdü. Seçer, hem spor yaptı, hem de doğanın tadını çıkardı.

Varış noktası olan Doğançay’da kendileri için sıkma pişiren kadınların yanına giden ve onlarla sohbet eden Seçer, kadınlara yardım ederek sıkma pişirdi. Kadınlarla ve katılımcılarla bol bol fotoğraf çektiren Başkan Seçer, yürüyüş boyunca yanından ayrılmayan çocuklarla ilgilendi.

Ardından alandaki vatandaşlara seslenen ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü’nü oldukça anlamlı bulduğunu ifade eden Seçer, “Akarca ve Doğançay Mahalleleri arasında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Oldukça da kalabalıktı.  2.5 kilometrelik bir parkurdu.  Bir yandan tabi Cumhuriyet’i kutluyoruz, bir yandan da spor yapıyoruz. Sporun, doğanın, çevrenin farkındalığını yaratmaya çalışıyoruz. Mezitli Belediyemiz’e çok teşekkür ediyoruz. Yurttaşlarımızla bir arada olmak çok keyifli” dedi.

Seçer:“Modern bir toplum olarak yaşıyorsak bunu Cumhuriyet’e borçluyuz”

96. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’nda çok özel etkinliklerin vatandaşları beklediğini ifade eden Başkan Seçer, Mersinliler’i yapılacak etkinliklere davet etti. Seçer, Cumhuriyet’imin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Önümüzdeki hafta bir dizi etkinlikler olacak, Cumhuriyet Bayramı akşamında konserlerimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı bu konserlere davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyet bizim için önemli ve çok anlam ifade ediyor. Bugün bu topraklarda demokratik bir ülke olarak değerlendirilip, özgür bir birey olarak yaşayabiliyorsak, bütün zorluklara rağmen modern bir toplum olarak yaşıyorsak, bunu Cumhuriyet’e borçluyuz” diye konuştu.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği etkinliğe Başkan Seçer’in yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, muhtarlar ve meclis üyeleri katıldı.

“Cumhuriyet 100 yıl önce yapılan önemli bir mücadelenin sonucu”

Cumhuriyet’in Türkiye için en önemli kazanım olduğunu vurgulayan Seçer,“Cumhuriyet 100 yıl önce yapılan önemli bir mücadelenin sonucu. Masabaşında kurulmamış, mücadele ile savaş meydanlarında, bu ülkenin evlatlarının canını verdiği bir mücadelenin sonucundakurulmuş. Bununla da kalınmamış, çağdaş, modern ve çağa yaraşır kurumlaroluşturulmuş. Bütün bunları başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun mücadele arkadaşlarına borçluyuz”diye konuştu.

“Güzel hizmetler vererek, kentimizi çok daha iyi noktalara taşımak istiyoruz”

Başkan Seçer, yöneticiler olarak Cumhuriyet’e yakışır hizmetlerle, hem ülkelerini hem de şehirlerini daha ileriye taşımak zorunda olduklarını sözlerine ekleyerek, şunları söyledi:

Bugün çağdaş, demokratik, özgürlükçü, hukuk devleti anlayışını benimsemiş yöneticiler olarak bizlere düşen,devraldığımız bu mirası çok daha ötelere taşımak. Son seçimlerde bu görevi bize verdiler. Layıkıyla bu görevi yapmaya çalışıyoruz, güzel hizmetler vererek, kentimizi çok daha iyi noktalara taşımak istiyoruz.Çağdaş refah, saygılı ve saygın, eğitim düzeyi ileride bir toplum olalım istiyoruz. Çocuklarımız, kadınlarımız şiddete maruz kalmasın istiyoruz. Çağdaş insanlık normlarına uygun koşullar oluşturmaya çalışıyoruz bunları da yapacağız. Bilgili, birikimli, inançlıyız ve bunları başaracak güçteyiz, çünkü biz Atatürkçüyüz. Hiçbir engel bizim için aşılamayacak bir engel değil.”

Etkinliğin bir diğer sürprizi ise CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen için hazırlanan doğum günü kutlamasıydı. Başkan Seçer ve vatandaşlar hazırlanan doğum günü pastası ile hep birlikte Vekil Antmen’in doğum gününü kutlayarak, sağlıklı bir ömür diledi.

Paylaş :
Etiketler :  BAŞKAN, VAHAP SEÇER, MERSİN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA