24 Nisan 2024 Çarşamba

15:33   BAŞKAN YILDIZ, ÇOCUKLARIN BAYRAM SEVİNCİNİ PAYLAŞTI   15:23   DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I YENİŞEHİR SOKAKLARINDA KUTLADI    12:02   BURHANETTİN BULUT`TAN KAMU HARCAMALARINDA TASARRUF ÇAĞRISI YAPAN ERDOĞAN`A: “TASARRUFU SARAY`DAN BAŞLATIN”   11:41   TCMB: KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU YÜZDE 0,9 ORANINDA AZALIŞLA 173,6 MİLYAR DOLAR OLDU   11:24   MEZİTLİ, 23 NİSAN`I EMİR CAN İĞREK`LE KUTLADI    11:01   MERKEZ BANKASI: KONUT FİYAT ENDEKSİ ŞUBATTA YÜZDE 2,2 ARTTI. İSTANBUL`DA ORTALAMA METREKARE FİYATI 45 BİN 420 TL OLDU   10:05   MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: “FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE 4PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"   09:14   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER ULUSLARARASI MERSİN ÇOCUK FESTİVALİNE KATILDI   22:50   CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL: "ERKEN SEÇİMİ MİLLET İSTEMEDEN BEN İSTEMEYECEĞİM"   22:28   BAHÇELİ`NİN ``DEM PARTİ KAPATILSIN`` AÇIKLAMASI.. ADALET BAKANI TUNÇ: “DEM PARTİ DE TERÖRÜ DESTEKLEYEN FAALİYETLERDE BULUNURSA KAÇINILMAZ OLUR``   22:14   FATİH ERBAKAN: "AKP`YE BİZ KAYBETTİRMEDİK, BAZI YERLERDE MHP KAYBETTİRDİ"   21:55   ERDOĞAN İLE ÖZGÜR ÖZEL`İN BAŞ BAŞA GÖRÜŞME ÖNCESİ İLK TEMASI... CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ EMİR: "SICAK BİR SOHBETTİ"   20:14   TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMALARINA İZİN VERİLMEMESİ... BAKAN YERLİKAYA: "YASAK YOK, KISITLAMA VAR"   19:21   ÖZGÜR ÖZEL`DEN, 10. CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER`E `TEŞEKKÜR" ZİYARETİ   18:45   ERDOĞAN, HASAN KILIÇ`IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   18:14   İSTANBUL VALİSİ GÜL`ÜN YASAK KARARINI AÇIKLADIĞI TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMASINA MAKAMINA OTURAN ÇOCUK İZİN VERDİ   17:23   ALMANYA CUMHURBAŞKANI STEİNMEİER, GAZİANTEP`TE GAZİKENT İLKOKULU`NU ZİYARET ETTİ   16:48   TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... CEMAL ENGİNYURT: "ATATÜRK`ÜN YOLUNDA GİTMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ``   16:42   TBMM, ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... ERHAN USTA: PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞÜN YENİ ANAYASA İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU YÖNDE ATILACAK ADIMLARA DESTEK OLACAĞIZ   16:33   ÖZEL`DEN ERDOĞAN`IN ANAYASA ÇAĞRISINA YANIT: "BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE MEVCUDUNA UYUN DA ONU GÖRELİM``  
 
     
 
 
image

Okunma : 902  Tarih : 22.03.2024  E-Mail : bilgi@mersinerji.com

 
Salim DOĞAN

ATATÜRK’ÜM SENİ ÖZLÜYORUM

ATATÜRK’ÜM SENİ ÖZLÜYORUM

 

 

 

            ATATÜRK’ÜM sen bizi Ortaçağın karanlığından, savaşlardan, yoksulluktan, padişahların sultasından, en önemlisi cahiliye döneminden, kulluktan, kölelikten kurtardın. Tarihler boyu hiçbir ulus Türk ulusunun birliğini, dirliğini çekememiş onu perişan etmek için her türlü entrikaya başvurmuştur. O nedenle Türkler yurtlarını yurttaşlarını korumak için savaşlar yapmış. Ancak Türkler Yeryüzünde gittiği her yere uygarlık, eşitlik, adalet ve demokrasi götürmüştür. Dünyada MÖ yaşamış olan toplumlar içerisinde demokratik yöntemlerle haklını yöneten başka bir ulus var mıdır?  Çok önemli meseleler tüm halkın önünde ve halktan oluşan KURULTAY denilen demokratik yöntemle konuşulur tartışılır ve uygulanırdı.

 

            Türkler ne zaman ki Anadolu’yu kendilerine yurt olarak seçti o nedenle başı dertten kurtulamadı bu güne kadar. Türkler Anadolu’ya 1071 de Malazgirt savaşıyla girmediler. Ön Türkler uzmanı Sn Haluk TARCAN Türklerin Anadolu’ya 7 bin yıldır sahip olduğunu belgeleriyle kanıtlamaktadır. Türk düşmanı kimileri Anadolu’yu başkalarının yurdu, Türklerin de gelip işgal ettiğini söylemektedir. Ancak tarih ve belgeler durumun böyle olmadığını kanıtlamaktadır. Merak edenler bu konuyla ilgili olarak araştırma yapmalıdır. Anadolu yeryüzünde hemen her milleti misafir etmiştir. Her cevheri bağrında saklamaktadır. Ne yazık ki Anadolu bağrında yeryüzünün en hain insanlarını da bir yılan gibi saklamaktadır.

 

            Osmanlı iki yüz yıl süren savaşların ardından imparatorluk topraklarını kaybetmiştir. Elinde asıl yurdu Anadolu toprakları kalmıştır. Dünyanın en güzel topraklarını korumak ve bu topraklarda yaşamak sadece Türk ulusunun başarabileceği bir iştir. Emperyalizm imparatorluk topraklarından yirmi dört devlet çıkarmış yirmi beşinciyi başaramamıştır. İşte BOP projesinin başarıya ulaşmasıyla Anadolu parçalanacak ve yirmi beşinci devlet Irak’ın kuzeyinde kurulacaktır. BOP projesinin başarıya ulaşma sansı yoktur. Biz bu oyunu daha önce de gördük. Avrupa yıllarca çalıştı çabaladı yeni şeyler icat etti. Büyük ve güçlü silahlar yaptı, tanklar, tüfekler geliştirdi. Bütün bunları Anadolu’yu işgal ederek kendi aralarında paylaşmak için yaptıkları anlaşıldı. Yurdumuz işgal edildi.

 

            İşte ATATÜRK’ÜM bu yeryüzünün en vahşi, yamyam, işgalcilerini sen durdurabilirdin. Ancak sen bu emperyalist çetelerin sırtını yere getirebilirdin. Öyle de oldu. Bu çeteler sana olan yenilgiyi hazmedemediler. Onun için yeni yöntemler uygulamaya başladılar. Sağlam bir zeminde, sağlam temelleri olan ve Ulusal Kurtuluş Savaşı sonucunda kurulan Laik Demokratik, Çağdaş bir Sosyal Hukuk devleti; TÜRKİYE CUMHURİYETİ onların korkulu rüyası oldu. Çünkü senin felsefen dünya insanlığının şeref abidesiydi. Emperyalist ülkeler olur olmaz devletleri işgal edemediler ettikleri yerde halklar senin resmini göğüslerine takarak savaştılar. Ne zaman ki senin düşüncenden sapıldı o zaman emperyalizm orada güçlendi. Mazlum uluslara saldırılar başladı.

 

            ATATÜRK’ÜM sen sadece emperyalizmi yenmedin. Gericiliği yendin, yobazlığı yendin, cehaleti yendin, fukaralığı yendin. Dünyanın gelişmiş toplumlarının muasır medeniyetlerin seviyesine çıkardın. Uygar dünyanın medeni kanununu getirdin yurduna. Uygarlığa susamış ulusun dört elle sarıldı devrimlerine. Renk renk feslerin yerine şapkayı önerdin. Kadınlarımızı,  analarımızı, bacılarımızı, kızlarımızı karanlık dünyalarından, kara çarşafın peçenin içinden çıkararak özgürlüğüne kavuşturdun. Onları yurttaşlık denilen en yüce değere kavuşturdun. Erkeklerin egemenliğinden kurtararak, kul olmaktan, bir eşya olmaktan kurtardın. Özgürlüklerine kavuşturdun.

 

            Yurdumuzda birliği sağladın. Dirliği getirdin sen. En önemlisi halkın egemenliğini verdin. Bilimi yerleştirdin okullar açtın, üniversiteler kurdun. Başka kültürlerin egemenliğinden sen kurtardın bizi. Kendi dilimizle okuyup yazamayan bir garip milletken TÜRKÇE okuyup yazmayı kara tahta başında sen öğrettin. Onurlu yaşamayı, başka ulusların birliğine dirliğine göz koymamayı sen öğrettin.”Yurtta Sulh Cihanda Sulh.” Sözüyle komşularımızla iyi geçinmeyi, onların toprak bütünlüğünü savunmayı sen öğrettin.

 

            ATATÜRK’ÜM seni özlüyorum. Gençliğe hitabeyi tarihe bakarak bu günleri görerek yazdın. Gençliğe Bursa nutkuyla görev verdin. ATATÜRK’ÜM bilesin ki bir tek birey kalıncaya kadar senin gençliğin LAİK Cumhuriyetini koruyacaktır. Tersanelerimize girilse bile, yurdumuzun her köşesi bir fiil işgal edilse bile gaflet ve delalet içerisinde bulunulsa bile senin izinden yürüyen gençliğin damarlarındaki asil kanın verdiği güçle görevini yerine getirecektir. Nasıl ki bin bir türlü entrikalarla Türk hakanlarını zehirleyip öldürerek esaret altına alan Çinlilerin çabasını boşa çıkaran Bilge Kağan yedi kişiyle yetmiş ve ardından yedi yüze ulaşarak başlattığı ulusal kurtuluş savaşıyla bağımsızlığını kazandığı gibi. Senin aydınlık yüzün, ileri görüşlülüğün, yurtseverliğin, cesaretin, çağdaşlığın, devrimciliğin bizim rehberimizdir. Gücümüzü senden alıyoruz. Durum ve şartlar ne olursa olsun KURDUĞUN CUMHURİYET VE DEVRİMLERİNİ yaşatacağız.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA