23 Temmuz 2024 Salı

16:59   AYLIN NAZLıAKA: "SOYADı DAYATMASı 9. YARGı PAKETINDEN ÇıKARTıLDı"   16:26   TBMM`DE SOKAK HAYVANLARı ILE ILGILI KANUN TEKLIFI GÖRÜŞMELERINDE "TELEVIZYON" TARTıŞMASı...   15:55   CHP`LI BELEDIYELERDE "EMEKLI HALK KART" UYGULAMASı IÇIN TARIH BELLI OLDU...   15:04   MILLI YÜZÜCÜ ALPER SUNAÇOĞLU, HAYVANLARA "ÖTANAZI" TEKLIFINI PROTESTO ETMEK IÇIN AÇLıK GREVINE BAŞLAYACAĞıNı AÇıKLADı   13:49   CHP IL BELEDIYE BAŞKANLARı TOPLANTıSı, 1-3 AĞUSTOS`TA BURDUR`DA YAPıLACAK   13:21   SILIFKE BELEDIYE BAŞKANı TURGUT: "ASFALTSıZ YOL, HIZMET ALMADıK MAHALLE BıRAKMAYACAĞıZ"   13:05   MESKİ`DEN DIJITAL DÖNÜŞÜM ATAĞı   12:30   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ÖZYIĞIT, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   10:58   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı SEÇER, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   09:26   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KENT ORTESTRASı`NıN KONSERLERI DEVAM EDIYOR   01:49   BIDEN`ıN ADAYLıKTAN ÇEKILMESI, BERABERINDE BIRÇOK YENI SORU VE TARTıŞMA GETIRDI...   01:17   ÖZGÜR ÖZEL ERKEN SEÇIM ÇAĞRıSıNı YINELEDI   01:11   CHP`LI BAŞARıR`DAN, PERINÇEK`E SERT TEPKI: "KANDIL PÜSKÜLÜ, ÇENENI KES"   01:08   AKBELEN NÖBETI`NIN 3`ÜNCÜ YıLı... İKIZKÖY MUHTARı IŞıK: “AKBELEN`I YOK ETTILER AMA NIYETLERI SADECE AKBELEN DEĞIL. DAHA YOK EDILECEK 30 KÖY VAR”   20:03   CHP LIDERI ÖZEL`DEN SURUÇ KATLIAMı`NDA YAŞAMıNı YITIRENLER IÇIN ANMA MESAJı   18:12   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, KıBRıS BARıŞ HAREKATı`NıN 50`NCI YıLı DOLAYıSıYLA YEMEK PROGRAMı DÜZENLEDI   17:59   VAHAP SEÇER, CHP MERSIN KADıN KOLLARı İL KONGRESI`NE KATıLDı   09:24   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN YAZ DÖNEMI VOLEYBOL KURSLARıNA YOĞUN ILDI   16:12   FURKAN APARTMANı DAVASıNDA KARAR VERILDI   16:01   VELI AĞBABA`DAN AK PARTI`YE: ``SEÇIM VAATLERINIZIN HIÇBIRI BU YASADA YOK``  
 
     
   

MÜFİT CAN SAÇINTI: ‘PARASIZ YAŞAMANIN SIRRI` İSİMLİ BİR FİLM ÇEKMEK İSTİYORUM. ‘NE ZAMAN ÇEKECEKSİN` DİYORLAR? İNŞALLAH PARAYI BULACAĞIZ FİLMİ ÇEKECEĞİZ”


Yönetmen, senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı, Bitlis Kitap Fuarı`nda katıldığı söyleşide; “Son bir projem vardı, ‘Parasız Yaşamanın Sırrı` isimli bir film çekmek istiyorum. ‘Ne zaman çekeceksin` diyorlar? Parayı bulunca. Malum, parayı bulamadık filmi çekemedik. Roman yazdım, ‘parasıyla filmi çekeyim` diye; ama romandan gelen gelirle de film çekilmiyor. İnşallah parayı bulacağız filmi çekeceğiz” dedi.

 

Tarih : 8 Haziran 2023 Perşembe 10:29   Okunma : 643

Yönetmen, senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı, Bitlis Kitap Fuarı`nda katıldığı söyleşide; “Son bir projem vardı, ‘Parasız Yaşamanın Sırrı` isimli bir film çekmek istiyorum. ‘Ne zaman çekeceksin` diyorlar? Parayı bulunca. Malum, parayı bulamadık filmi çekemedik. Roman yazdım, ‘parasıyla filmi çekeyim` diye; ama romandan gelen gelirle de film çekilmiyor. İnşallah parayı bulacağız filmi çekeceğiz” dedi.

Kapılarını 5 Haziran`da açan 2. BETAV Bitlis Kitap Fuarı, üçüncü gününde devam etti. 11 Haziran`a kadar sürecek olan fuara 50`yi aşkın yazar, gazeteci, akademisyen ve sanatçı katılacak. Fuarda söyleşiler, imza günleri, konserler, çocuk tiyatrosu ve açık hava sineması etkinlikleri yer alacak.

Sahneye son konuşmacı olarak çıkan Müfit Can Saçıntı, "Sinema, edebiyat ve yaşam felsefesi" hakkında konuştu.

“MİZAH İÇERİKLERİ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Mandıra Filozofu olarak tanınan ünlü oyuncu Müfit Can Saçıntı, katılımcıların sorularına yanıt vererek söyleşi yaptı. Bitlis Kitap Fuarı`nın üçüncü gününde konuşan Saçıntı, “Mandıra Filozofu`nun devamını getirmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Mandıra Filozofu`nu tadında bırakmak istiyoruz çünkü seyircinin ilgisini suistimal etmek istemiyoruz ancak aynı çizgide devam etmek istiyoruz. Geleneksel, sosyal içerik, mizah içerikleri üretmeye devam edeceğiz."

“KELOĞLAN YOKSULDUR, YETİMDİR, PADİŞAHIN KIZINA GÖNÜL VERİR"

"Biz Nasrettin Hoca`nın torunlarıyız. Keloğlan`da mesele halkın derdi vardı yabancıların masalına bakıyorsun iğne batmış, prenses uyuyakalmış, prens öpmüş uyanmış. Ama bizim Keloğlan öyle mi? Yoksuldur, yetimdir, padişahın kızına gönül verir. Keloğlan bütün engelleri zekasıyla aşar. Hiçbir batı toplumunun masalında böyle bir şey yok. Bir tek bizim mizahımızda ve masalımızda böyle bu.”

“İNŞALLAH PARAYI BULACAĞIZ FİLMİ ÇEKECEĞİZ"

Son projesinden de bahseden Saçıntı, yeni filmi için şu ifadeleri kullandı:

“Son bir projem vardı, “Parasız Yaşamanın Sırrı” isimli bir film çekmek istiyorum. Ne zaman çekeceksin diyorlar? Parayı bulunca. E malum parayı bulamadık filmi çekemedik. Roman yazdım parasıyla filmi çekeyim diye ama romandan gelen gelirle de film çekilmiyor inşallah parayı bulacağız filmi çekeceğiz.

“SEKSENLER 10 YIL, DİZİSİ 11 YIL SÜRDÜR”

Hayatındaki dönüm noktasının “1996`daki Olacak O Kadar ekibine giriş” olduğunu söyleyen Saçıntı, “Seksenler`den neden ayrıldınız?” sorusunu ise şu ifadelerle yanıtladı:

“Seksenler 10 yıl sürdü dizisi 11 yıl sürdü. 5 yıl çektik 193 bölüm yönetmenliğini yaptım. 50 yaşındaydım, ömrümde 4 tane 5 yıl kaldı. Ardından 3 film çektik. Şimdi 55 yaşındayım 3 tane 5 yılım kaldı. Başka projelere de yer vermek istedim.”

FUARIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE NELER YAŞANDI

BETAV tarafından düzenlenen; Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve Bitlis Eren Üniversitesi tarafından desteklenen fuarın üçüncü günü çocuk tiyatrosuyla, ardından yüz boyama etkinliğiyle başladı. Ressam Şahika Çağlar ile "Çocuklar Bitlisi Çiziyor" etkinliği sonrasında söyleşilere geçildi. Ali Sefunç ve Mehmet Emin Korkmaz, "Yazma arzusu ve eğitim" üzerine söyleşi yaparken, Törehan Serdar ile Ergin güven ise "Bitlis ve eğitim" üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Bitlis Kitap Fuarı`nın üçüncü günü TRT sanatçısı Sabahat Aslan`ın konseriyle sona erdi.

Bitlis Kitap Fuarı yarın dördüncü günüyle devam edecek. Hasan Özgün ve Mihriban Renda`nın “Her yer çocuk” tiyatrosuyla başlayacak fuar, Raci Uğurlu ve Birsen İnal`ın “Bitlis ve edebiyat” söyleşisiyle devam edecek.

Ardından Mahsenem Yazal ve Nezahat Yeniçeri, “Edebiyat, Kadın ve Bitlis” konulu söyleşi ile katılımcılarla sohbet gerçekleştirecek. Günün son şöylesi ise Doç. Mete Kazaz ve Hacı Mehmet Duranoğlu ile sona erecek. İkili, “Belgesel filmlerin önemi ve iletişim” konulu söyleşide katılımcılara hitap edecek.

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA