23 Şubat 2024 Cuma

01:25   ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE`DE... ADALET BAKAN YARDIMCILIĞI`NA HURŞİT YILDIRIM ATANDI   22:21   SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYI BİROL AYDIN, PROJELERİNİ ANLATTI   19:37   DEM PARTİ 6 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI...   19:35   MERAL AKŞENER, İZMİR`DE ADAY TANITIM VE PROJE LANSMAN TOPLANTISI`NDA KONUŞTU:“BİRİNE GÖRE GAVUR İZMİR`SİN, ÖBÜRÜNE GÖRE MECBUR İZMİR`SİN… İKİSİNE DE ‘HADİ ORADAN BE!` DİYORUZ!”   19:29   VAHAP SEÇER`İN BOZYAZI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI   19:15   ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   19:06   İYİ PARTİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÜMİT ÖZLALE: İZMİR`İ TEKRARDAN ATATÜRK`ÜN VİZYONUNA GERİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ   19:06   SULTANGAZİ HALK BULUŞMASINDA KONUŞAN İMAMOĞLU: “2024 - 2025 EĞİTİM DÖNEMİNDE 100 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE VERDİĞİMİZ BURSU 7 BİN 500 LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ”   18:51   ÖZGÜR ÖZEL`DEN ZEKERİYA YAPICIOĞLU`NA: “AYETİ HATIRLATINCA AĞIRLARINA GİDİYOR. NASIL BÜYÜK ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN İÇİNDELERSE BİZİM BUNLARI İFADE ETMEMİZDEN BİLE RAHATSIZ OLUYORLAR”   18:41   İYİ PARTİ SORGUN İLÇE TEŞKİLATI`NDA YÖNETİM KURULU VE PARTİ ÜYELERİ İSTİFA ETTİ   18:29   GÜLCAN KIŞ: "8 BAKAN ESKİTEN, 3 TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇUKUROVA HAVALİMANI 13 YILDIR BİTİRİLEMEDİ. HÜKÜMET İÇİN BU, TEK KELİMEYLE BİR UTANÇ PROJESİDİR   18:14   (1) ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   18:06   CHP EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, YENİ ADAY FİLİZ GENCAN AKIN   17:36   YALÇIN KARATEPE: "MERKEZ BANKASI YEREL SEÇİMLER GEÇENE KADAR FAİZ ARTIŞLARINA ARA VERMİŞ. HELE ŞU SEÇİMLER BİR BİTSİN"   17:20   ELAZIĞ`DA DEPREMZEDENİN TEPKİSİNİ GÖRÜNTÜLEYEN GAZETECİYİ DARP EDEN KORUMA POLİSİNİN SANIK OLARAK DOSYAYA EKLENMESİNİ MAHKEME REDDETTİ   17:17   CUMHUR UZUN`DAN `8. YARGI PAKETİ` DEĞERLENDİRMESİ: “20 LİRA OLAN CEZA 100 LİRAYA ÇIKARILIRKEN BAYRAM İKRAMİYELERİ 2 BİN LİRADAN 3 BİN LİRAYA ÇIKARILDI. BU AÇIK BİR ÇELİŞKİDİR”   17:06   VAHAP SEÇER: “BÜYÜKŞEHİR`İ TARİHİ BİR FARKLI KAZANACAĞIZ. ÇÜNKÜ 24 SAATİMİZ MERSİN, 24 SAATİMİZ BELEDİYE HİZMETLERİ”   16:57   TÜLAY HATİMOĞLULLARI: "AKP `BİZ EKONOMİYİ UÇURDUK` DİYOR AMA HİÇBİR ADAYI PAZAR YERİNİ, ESNAFI GEZEMİYOR. ÇÜNKÜ PROTESTOLARLA KARŞILAŞIYORLAR"   16:52   ERDOĞAN: YIL SONUNA DOĞRU ENFLASYONUN HIZLA DÜŞMEYE BAŞLAMASIYLA DAHA RAHAT NEFES ALACAĞIZ   16:19   ÖZGÜR ÖZEL, YARIN İSPANYA`YA GİDİYOR  
 
     
   

ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU


Eski CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Musa Çam, yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için CHP İl Başkanlığı`na adaylık başvurusu yaptı. Birlikte İl Başkanlığı`na gelen Çam ve Bayır, ön seçim çağrısında bulundu.

 

Tarih : 5 Aralık 2023 Salı 18:03   Okunma : 262

HABER: SULTAN EYLEM KELEŞ – KAMERA: KERİM UĞUR

Eski CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Musa Çam, yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için CHP İl Başkanlığı`na adaylık başvurusu yaptı. Birlikte İl Başkanlığı`na gelen Çam ve Bayır, ön seçim çağrısında bulundu.

25, 26 ve 27. Dönem CHP İzmir Milletvekili ve eski CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır ile 24, 25 ve 26. Dönem CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. Çam ve Bayır, adaylık dosyasını teslim etmek için CHP İzmir İl Başkanlığı`na birlikte geldi.

Dosya tesliminin ardından açıklama yapan Bayır, şöyle konuştu:

“CHP İZMİR İL ÖRGÜTÜ YALNIZ VE SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

“Yerel seçimler öncesinde aday belirleme konusunda ön seçim yapılırsa aday olacağımı ifade etmiştim. Şu ana kadar bekleme sebebim buydu, aynı Musa Çam gibi. Dün aldığımız bilgilere göre, İzmir`de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir ön seçimin yolunun açıldığı bilgisine ulaştık. Umuyorum ve diliyorum ki -Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel bunun sözünü vermişti- İzmir`de bir ön seçim yapılacak ve birlikte yarışacağız. Güzel bir yarış olacağını umut ediyorum.

Bildiğiniz gibi; İzmir`de doğdum, büyüdüm. İzmir`in her bir caddesini, her bir mahallesini iyi bilirim. Tüm partili yoldaşlarım bilmeli ki; Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü yalnız değildir, sahipsiz değildir. Yaşamımın 40 yılını partiye emek veren birisi olarak bu konuya sessiz kalınmasına izin veremezdim. İl başkanlığı ve milletvekilliğim sürecinde İzmir`in tüm sorunlarını yakından takip etmiş ve TBMM`de gündeme getirmiş biri olarak, 3 dönem milletvekilliği yapmış biri olarak yerel seçimlere duyarsız kalamazdım. Elbette bu yarışta kenti birlikte yönetmek İzmir`de bulunan sivil toplum örgütleri ve odalar ile ortak akılla yönetmek temel görevimiz olacaktır.

İzmir`in tarihi ve kültürel mirası, İzmir`in doğal güzellikleri benim için her zaman ön planda olmuştur. İzmir`in yaşam tarzı beni her zaman kendine çekmiştir.Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlılığım İzmir`e olan sevdam ile birleşmiştir. İzmir, özgürlüğün ve demokrasinin her zaman savunucusu olmuştur.

Bu kente emek vermiş efsane başkan İhsan Alyanak ve Ahmet Piriştina`yı saygı ile anarken, yaşayan belediye başkanlarımız Yüksel Çakmur ve Aziz Kocaoğlu`na uzun, sağlıklı ömürler diliyorum.

Ben de İzmir`in bu geleneğini sürdüreceğime söz veriyorum. İzmir genç ve dinamik nüfüsu ile aydınlık bir geleceğe sahiptir. İzmir`in güzelliklerine sahip çıkmak, Ege`nin incisi güzel İzmir`imizi yaşanabilir bir kent yapmak için buradayım. Şu ana kadar müracaat eden tüm belediye başkanı aday adayı arkadaşlarıma bu süreçte başarılar dilerim. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığımı kamuoyuna saygıyla duyururum.”

“ÇÖZÜM SANDIKTIR, SANDIK HER ŞEYİN İLACIDIR”

Bayır`ın ardından konuşan Çam ise şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi Mart 2024 yılında Türkiye çok önemli bir yerel seçimle karşı karşıyayız. Partimiz yerel seçimle ilgili aday adaylık başvuru sürecini 21 Kasım`da başlattı ve bugün akşam saat 17:00`de sona erecek. Partinin her kademesinde, gençlik kollarında, 1973`lü yıllardan günümüze kadar olan süreçte partimizin bütün kademelerinde görev yaptım. Son olarak da 2011-2018 yılları arasında 7 yıl milletvekilliği yaptım. 2018`den beri de partimin emrinde elimden gelen bütün çabayı ve gayreti gösteriyorum. Bu yerel seçim nedeniyle yapmış olduğumuz örgütümüzle yaptığımız teşrik-i mesaide İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusu yapmaya karar verdim. Bu nedenle geldik, başvurumuzu yaptık.

Dün Partimizin Sözcüsü Deniz Yücel, 659 seçim bölgesinde ön seçim, aday yoklaması ve eğilim yoklamasıyla adayların belirleneceğini söyledi. 27 büyükşehirle ilgili henüz yöntem ve usül belli değil. Ama yine Parti Sözcümüz bin seçim bölgesinde ön seçim yapılacağını söyledi. Buna güvenerek, buna dayanarak, partide ön seçimin olmasına, tüm üyelerimizin sandığa giderek kendi belediye başkanını, kendi belediye meclis üyesini seçmesi en büyük arzumuzdur. 2015`te yapılan ön seçimde de örgütümüzün kantarına çıktık ve örgütümüz bizi değerlendirerek milletvekili yaptı. Biz tekrar önümüzdeki günlerde partimizin İzmir`i de içine kapsayacak şekilde bir ön seçimle aday belirlemesini talep ediyoruz, istiyoruz, arzuluyoruz, bekliyoruz. Çünkü tüzüğümüzün 55`inci maddesi açıkça diyor ki; ‘Aday belirlemesi ön seçim, aday yoklaması, merkez yoklaması şeklinde gerçekleşir`. Biz 2024 Mart`ına giderken adaylarımızın tümünün katılacağı ön seçimle veya genişletilmiş aday yoklamasıyla belirlenmesini arzu ediyoruz, istiyoruz. Bunun 1989 yılında, -o zaman partimiz kapalı idi- Sosyal Demokrat Halkçı Parti vardı ve Erdal İnönü genel başkanımızdı. Türkiye çapında ön seçim yapıldı, bütün adaylar ön seçimle belirlendi. İstanbul`da Nurettin Sözen, Ankara`da Murat Karayalçın, İzmir`de Yüksel Çakmur, Adana`da Selahattin Çolak, Gaziantep`te Celal Doğan ve Kayseri`de Niyazi Bahçeci olmak üzere ön seçimden çıktılar ve 40 ilin belediye başkanlığını kazandık. O zaman Türkiye`de 8 büyükşehir belediyesi vardı, biz sadece Konya`yı ve Bursa`yı kaybettik, 6 büyükşehir belediyesini biz kazanmıştık. Biz tekrar 1989`daki o rüzgarın esmesini istiyoruz. O nedenle demokrasilerde çözüm sandıktır, sandık her şeyin ilacıdır. Aday adaylığı başvurusunda bulunan büyükşehir belediye başkanlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun diyorum”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA