12:42   AKARYAKIT İSTASYONUNDA FİYATLARA İSYAN EDEN VATANDAŞ: "ÇEK BENİ ÇEK, MAZOT 30 LİRA,YAZIKLAR OLSUN"   12:41   EREN ERDEM`E DERT YANAN ŞİLELİ ÇİTFÇİ: "BU GİDİŞLE 10 LİRAYI GÖRÜR EKMEK"   12:37   ALİ ÖZTUNÇ, HASTANE RANDEVU SİSTEMİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ: "VATANDAŞLAR DOKTOR RANDEVUSU ALMAK İÇİN MİLLETVEKİLİNİ ARIYOR"   12:23   SAADET PARTİSİ`NDEN MADIMAK MESAJI: “ACIMIZI UNUTMAMAK VE YARALARIMIZI SARMAK TEMENNİSİYLE HAYATINI KAYBEDEN 35 VATANDAŞIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ”   12:19   ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ: “HİPERMARKETLER SERMAYE GÜCÜYLE ÇOK UCUZA ALDIĞI MALDAN KURBANLIK SATARAK BÜYÜK ORANDA KÂR ELDE EDİYOR”   12:02   GARO PAYLAN`DAN ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİSİ: "BİN ODALI SARAYDA YAŞAYAN, GECEKONDUDA YAŞAYAN DAR GELİRLİ EMEKÇİNİN HALİNDEN HİÇ ANLAR MI?"   12:01   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ‘BAĞIMSIZ HAREKET BECERİLERİ` KURSU   11:52   KILIÇDAROĞLU: “ACISINI İLK GÜNKÜ GİBİ YÜREĞİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ, SİVAS KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARIMIZI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”   11:43   SİİRTLİ VATANDAŞ: "DEĞİL TATİLE GİTMEYİ BİR ŞEHİRDEN BİR ŞEHİRE BİLE GİTMEYE ZORLANIYOR İNSAN"   11:40   MADIMAK YÜREKLERDE YANIYOR   11:39   MERAL AKŞENER: “29 YIL ÖNCE MADIMAK OTELİ`NDE, YÜREĞİMİZE DÜŞEN ATEŞİN ACISI HÂL İÇİMİZDE”   11:22   TAŞCIER`DEN BAKAN KASAPOĞLU`NA "MÜZEKART" SORUSU: "GENÇLER NEDEN SADECE KİMLİK KARTLARINI GÖSTEREREK GİREMİYOR"   11:21   AKSARAYLI VATANDAŞ, KİRA FİYATLARINA TEPKİLİ: "YÜZDE 25`TEN FAZLA ARTIŞ OLURSA HAKKINIZI ARAYIN DİYORLAR, ADALET VAR MI Kİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİM"   11:15   CHP’Lİ MUTLUAY, İŞLENEN, İNSANLIK SUÇUDUR VE AFFEDİLEMEZ   11:11   AYLİN NAZLIAKA: ANKARA YENİDEN DEMOKRASİNİN KALBİ OLACAK   10:25   KILIÇDAROĞLU`NDAN GELECEK PARTİLİ NİHAL OLÇOK`A BAŞSAĞLIĞI TELEFONU   09:54   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KÖPEK ATIK İSTASYONU” SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARDI   07:30    TAŞKIN, MADIMAK KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLERİ ANDI   01:41   EK GÖSTERGE VE ÖĞRENCİ AFFINI İÇEREN TORBA TEKLİF, TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ... MECLİS TATİLE GİRDİ   23:55   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANI’NA KAZANDIRDIĞI SANATSAL ALANLAR TAHRİP EDİLİYOR   
 
     
   

KILIÇDAROĞLU, GEZİ DAVASI TUTUKLULARININ AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ: “SIRADAN BİR OLAY DEĞİL, ÇOK SAYIDA ÖRNEĞİ VAR TARİHTE. BÜTÜN MESELE, BUNLARIN TEKERRÜR ETMEMESİYDİ”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul`da, Gezi Parkı Davası tutuklularının aileleri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, "Yaşadığımız olay, sıradan bir olay değil. Entelektüel düzeyi yüksek; olayları sağlıklı sorgulayabilen, haksızlıklar karşısında sesini rahatlıkla ifade edebilen, düşüncesini ifade edebilen arkadaşlar bunlar. Sıradan insanlar değil. Dolayısıyla bunların tutuklanmaları, hapse atılmaları da sıradan bir olay değil. Çok sayıda örneği var bunun tarihte. Bütün mesele, bunların tekerrür etmemesiydi" dedi.

 

Tarih : 15 Mayıs 2022 Pazar 14:21   Okunma : 1382

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul`da, Gezi Parkı Davası tutuklularının aileleri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, "Yaşadığımız olay, sıradan bir olay değil. Entelektüel düzeyi yüksek; olayları sağlıklı sorgulayabilen, haksızlıklar karşısında sesini rahatlıkla ifade edebilen, düşüncesini ifade edebilen arkadaşlar bunlar. Sıradan insanlar değil. Dolayısıyla bunların tutuklanmaları, hapse atılmaları da sıradan bir olay değil. Çok sayıda örneği var bunun tarihte. Bütün mesele, bunların tekerrür etmemesiydi" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı Davası`nda haklarında hapis cezası verilen Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Çiğdem Mater, Yiğit Ali Ekmekçi, Ali Hakan Altınay ve Can Atalay`ın aileleri ve avukatlarıyla bir araya geldi. Emirgan Korusu`nda, Beyaz Köşk`teki buluşmaya; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile CHP milletvekilleri katıldı.

İMAMOĞLU: “EN BÜYÜK MÜCADELEYİ VERMESİ GEREKEN MEVKİLERDE BULUNUYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şunları söyledi:

“Genel Başkanımızın ilk andan itibaren; ‘süreci takip edin` demesiyle; tabii ki içinizde çok yakın dostluklarımız, yol arkadaşlarımız var, ilk günden itibaren elimizden gelen her duyguyla yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Umarım hiçbir anında eksikliğimiz olmaz. Biz, Genel Başkanımızın, ifade ettiği gibi vazifemizi yerine getiriyoruz. Hiçbir ailemizin başka bir duyguyla bize bakmamasını istiyoruz. Bu bizim vazifemizdir ve onu yerine getiriyoruz.

Hukuksuzluğa uğrayan kim varsa, ona da aynı şekilde davranmaya hazır bir yönetimiz. Çünkü hem Genel Başkanımız hem partimiz hem bizler böyle bir kültürün ve ahlakın temsilcileriyiz. Umuyorum; siyasi olan bu kararın, bu karar verici bir avuç insanın iktidar sürelerinin bitmesiyle beraber, kararın da sona ermesini hep birlikte sağlarız. Bu konuda en büyük mücadeleyi vermesi gereken mevkilerde bulunuyoruz. Bu manada elimizden geleni yapacağımızdan hem sizlerin hiçbir kuşkusu olmasın, hem de şu an hukuksuz yere hapiste bulunan dostlarımızın hiçbir kuşkusu olmasın.”

KAFTANCIOĞLU: “DAYANIŞMAYA, UMUDU BÜYÜTMEYE DEVAM”

Kılıçdaroğlu`nun, “Yakında içeri girecek olan Canan Başkan`a sözü verelim” esprisinin ardından konuşan Kaftancıoğlu ise şunları söyledi:

“Mağdur kontenjanından ailelerin sözcüsü olarak söz almış olayım. Şaka bir yana, her biriniz bir kez daha hoş geldiniz. Keşke bu vesileyle değil, daha güzel vesilelerle bir arada olabilseydik. Ama bizler zaten daha güzel vesilelerle bir arada olduğumuz için böyle cezalandırılıyor, içerideki kardeşlerimiz. O nedenle, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da dayanışmaya, umudu birlikte büyütmeye ve örgütlenmeye, örgütlülüğe devam, diyorum. Sizlerden de bugün katılımınızdan ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler süreci, Genel Başkanımızın yakın takibi talimatlarıyla, vekillerimizle birlikte bütün partimiz yürütmeye çalışıyoruz. Hepimize güzel bir gelecek diliyorum.”

KILIÇDAROĞLU: AMACIMIZ, BEDEL ÖDEYENLERİN YANINDA DURMAK

Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

“İnsanların yaşamlarında unutulmaz anılar vardır. Yakınları, eşleri, dostları, arkadaşları şu anda haksız yere içeride olanların da anıları birikiyor. Bu anılar bazen öykü oluyor, bazen roman oluyor, bazen bir sinema filmi oluyor. Ama sonuçta, insanlar özgürlüklerine kavuştuklarında, hayatları boyunca anlatacakları güzel öyküleri oluyor. Bu öyküler, bundan sonraki kuşakların ya da yöneticilerin ders almaları gereken öyküler olarak, keşke tarihte yerini alsa. Yani aynı acıları, bir toplum sürekli olarak yaşamasa… Fakat yaşıyoruz. Zaten insanlık tarihi, demokrasiyi sağlamak konusunda verdiği mücadelelerin tarihidir. Biz demokrasinin önemini, belki de bu tür olaylarla kendi ruhumuzda, bedenimizde, anlayışımızda, düşüncelerimizde hissediyoruz. Demokrasi mücadelesinin de bunun için verilmesi gerektiğini biliyoruz.

Bu mücadelede insanlar bedel öderler. Şu anda içeride olan arkadaşlarımız, bu bedeli ödeyenlerdir. Toplum; demokrasi konusunda, özgürlükler konusunda bedel ödeyen bu insanları asla unutmaz. Onlar, tarihteki yerlerini alırlar.

Bizim temel hedefimiz şu: Bedel ödemeyenler olarak, biz dolaylı bedel ödüyoruz, onlar doğrudan bedel ödüyorlar… Bizim amacımız, bizim görevimiz de bedel ödeyenlerin yanında durmak, onların bir anlamda içinde bulunduğumuz ortam neresi olursa olsun onların sözcülüğünü yapmak. Bu bazen; köşe yazarları oturur bunu yazarlar, sözcülüklerini yaparlar. Bazen bir televizyon programında, tartışmalarda sözcülüğünü yaparlar. Geniş kitleler, yapılan haksızlığı duymuş olur. Yapılan bu haksızlık sadece Türkiye`de değil, yurt dışında da yankılandı, yerini aldı.

“YAŞADIĞIMIZ OLAY, SIRADAN BİR OLAY DEĞİL”

Yaşadığımız olay, aslında sıradan bir olay değil. Bir ülkenin; entelektüel düzeyi yüksek, olayları sağlıklı sorgulayabilen, haksızlıklar karşısında sesini rahatlıkla ifade edebilen, düşüncesini ifade edebilen arkadaşlar bunlar. Sıradan insanlar değil. Dolayısıyla bunların tutuklanmaları, hapse atılmaları da sıradan bir olay değil. Tarih bu tür örneklerle dolu, çok sayıda örneği var bunun tarihte. Bütün mesele, bunların tekerrür etmemesiydi. Ama maalesef darbe dönemlerinde, ben bunu çok gördüm. Ben; 12 Mart`ı da gördüm, 12 Eylül`ü de gördüm, bu dönemi de gördüm. Dolayısıyla yaşadığımız olaylar, dramlar; bundan sonra keşke hiç yaşanmasa. Ve bizler hangi görüşte, düşüncede olursak olalım, en az azından düşüncelerimizi birbirimize saygıyla anlatabileceğimiz bir atmosferi yakalayalım. Mücadele de bunun üzerine inşa edilen bir mücadele aslında.

“KARŞILIKLI DAYANIŞACAĞIZ”

Yapabilir miyiz? Evet, yapabiliriz. Umutsuzluğa kapılmak var mı? Asla kapılmak yok. Mücadeleyi sonuna kadar götürmek zorundayız. Bu tabii bir anlamda dayanışma kültürü de demek. Karşılıklı dayanışacağız. Birimiz acı çekerken, diğerimiz sevinç çığlıkları atmayacağız. Beraber düşüneceğiz. Acıları nasıl yok edebiliriz, izale edebiliriz; veya hafifletebiliriz bunun bir anlamda yolunu, yöntemini, yordamını bulmak zorundayız. Bu çerçevede mücadele edeceğiz.

Hepimiz Türkiye`de yaşıyoruz. Siyaset kurumunun çok sıkıntılı bir alan olduğunu da biliyoruz. Düzgün siyasetçi olmanın da kolay olmadığını, zor bir alan olduğunu biliyoruz. Ama sonuçta her şey, toplumun eğitimine bağlı. Toplum eğitildikçe daha farklı bir sürecin içine hep beraber giriyoruz.

Bu güzel sabah kahvaltısı organizasyonunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Bey`e, İl Başkanımız Kaftancıoğlu`na o da yakında ‘adaletle` tanışacak, farklı bir adaletle o da tanışacak, teşekkür ediyorum. Hep birlikte mücadele ettiğimiz zaman, gücümüzün ne kadar önemli… Çünkü haklı olduğunuz zaman, çok güçlüsünüz. Nerede olursak olalım, hapiste veya hapis dışında; yeter ki haklı olduğumuza inanalım. Haklı olduğumuz zaman daha güçlü, daha kararlı, daha inançlı olabiliyoruz.”

AİLELERDEN “DAYANIŞMA VE DESTEK” ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu`na süreç içinde gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkürlerini ileten aileler, duygularını “Onların iyi olmalarını sağlayan şey, dışarıda kendilerine gösterilen dayanışma ve destek. Bunu göstermeye devam edin” sözleriyle dile getirdi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA