28 Kasım 2022 Pazartesi

15:22   İSTANBUL EMNİYETİ, TAKSİM SALDIRISININ FİRARİ ŞÜPHELİSİ BİLAL HASSAN`IN YPG ÜNİFORMALI FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI   15:13   İMAMOĞLU`NDAN AKP`NİN ‘İSTANBUL BULUŞMASI` DEĞERLENDİRMESİ: "BİR ZAMANLAR YENİKAPI`DA BULUŞMALAR YAPARLARDI. `1-1,5 MİLYON KİŞİ KATILDI` DENİRDİ. ŞİMDİ 25-30 BİN KİŞİLİK BULUŞMAYI ÖVÜYORLAR, NEREDEN NEREYE"   14:56   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU`DAN ALTINDAĞ AÇIKLAMASI: “ANKARA İL BAŞKANLIĞIMIZCA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILMIŞTIR”   14:42   ‘ALTILI MASA`NIN DOKUZUNCU TOPLANTISI, DEMOKRAT PARTİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI   13:39   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN ‘YOL TRAFİK GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ` YENİLENDİ   13:23   SAĞLIK BAKANLIĞI 42 BİN 500 YENİ PERSONEL ALACAK: EN ÇOK KADRO TIBBİ SEKRETER, HEMŞİRE VE EBELERE   13:23   ŞANLIURFA`DA MISIR HASADI BAŞLADI... ABDULLAH MELİK: "1 KİLOGRAM MISIRIN MALİYETİ YAKLAŞIK OLARAK 5 LİRA 54 KURUŞTUR, MISIRIN 7 LİRA 74 KURUŞA SATILMASI GEREKİYOR Kİ ÜRETİCİ KAR EDEBİLSİN"   13:19   MEZİTLİLİ ÇOCUKLAR SANDIK TECRÜBESİ YAŞADI    13:06   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI   13:04   ERDOĞAN: ÜLKEMİZLE BİRLİKTE SURİYE VE IRAK`IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE TEHDİT OLUŞTURAN BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KÖKÜNÜ KAZIMAKTA KARARLIYIZ   12:53   AHMET KAYA, KAPATILAN MADEN ORTAOKULU`NU İNCELEDİ: "KÖY HALKININ TEK RİCALARI VAR, OKULLARININ AÇILMASI"   12:31   TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP-C`NİN TÜRKİYE SORUMLUSU GÜLTEN MATUR İSTANBUL`DA YAKALANDI   12:30   ALTILI MASA “ŞİMDİ DEMOKRASİ ZAMANI” TANITIM FİLMİ: “BİZ HEP BİRİZ AMA ASLA BİR KİŞİ DEĞİLİZ”   12:29   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... SERAP YAZICI: “HAZIRLADIĞIMIZ ÖNERİ, ANAYASA TARİHİMİZDE İLK DEFA SAVUNMA MAKAMINI ANAYASAL BİR STATÜYE KAVUŞTURMUŞTUR”   12:29   İŞTE ALTI SİYASİ PARTİNİN GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ`NİN TAM METNİ   12:20   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... BÜLENT KAYA: "YÜKSEKÖĞRETİMDE ÖZGÜR VE ÇOĞULCU BİR SİSTEM OLUŞTURARAK BİLİMSEL ÖZERKLİĞİN YANINDA, MALİ ÖZERKLİĞİ DE ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALACAĞIZ"   12:17   ALTILI MASA`NIN ANAYASA ÖNERİSİ AÇIKLANIYOR... DP`Lİ YÜCEL: “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİNİN HAYATA GEÇMESİYLE BİRLİKTE, YÜRÜTMENİN HER KADEMESİNDEN 4 SENEDİR HER GÜN DUYDUĞUMUZ ‘CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA` KLİŞESİNİ ARTIK DUYMAYACAĞIZ”   12:08   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... UĞUR POYRAZ: "SİYASİ PARTİLER HAKKINDA YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISININ KAPATMA DAVASI AÇABİLMESİNİ TBMM`NİN İZNİNE BAĞLIYORUZ"   12:04   ALTILI MASA 156 SAYFALIK ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLADI   12:02   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... MUHARREM ERKEK: "TEK ADAM SİSTEMİNİ SONA ERDİRMEYİ, HUKUK DEVLETİ VE KUVVETLER AYRILIĞINA DAYANAN YENİ BİR SİSTEME GEÇMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ"  
 
     
   

TEKNOPANEL AR-GE FAALİYETLERİ İLE FARK YARATIYOR


2005 yılında Mersin’de kurulan Teknopanel, Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdiği projelerle sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

 

Tarih : 1 Ağustos 2022 Pazartesi 16:14   Okunma : 337

2005 yılında Mersin’de kurulan Teknopanel, Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdiği projelerle sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’da yer alan üretim tesisleriyle sandviç panel ve EPS ürünleri sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade eden Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci, ‘’Sektörümüz için önemli bir yatırım yaparak, 2019 yılında T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan almış olduğumuz belgeyle sektörün ilk ve tek Ar-Ge Merkezini Mersin fabrikamızda faaliyete geçirdik”dedi.

Kahveci “Ar-Ge Merkezi’mizdeki test, deney ve ürün geliştirme laboratuvarlarında alanında profesyonel, bilgi birikimi yüksek ekibimizle sektöre katma değerli ürünleri sunmak için çalışıyoruz. Her geçen gün büyüyen Ar-Ge ekibimizde 14 mühendis, 12 teknisyen ve 2 destek personeli bulunuyor. Bunun yanında Tarsus Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Düzce Üniversitesindeki değerli öğretim üyerlerinden destek alarak ortak projeler ve araştırmalar yürütüyoruz. Hedefimiz iş süreçlerimizde tasarrufu ve verimliliği artırmak, ürünlerimizde ise yüksek kaliteyi, sürdürülebilirliği ve çeşitliliği sağlamak. Ulusal ve uluslar arası bilim kongrelerine katılarak bildirilerimizin sunumlarını yapıyoruz. 2021 yılı içerisinde IMSEC2021, 33. Ulusal Kimya Kongresi, 5.Uluslararası Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu ve Uluslar arası Karakterizasyon Sempozyumu’na katılım gösterdik.

‘’MarkaOlarakYenilikçiÇözümlerÜretmemizGerektiğininBilincindeyiz’’

Teknopanel tarafından aralıksız yürütülen Ar-Ge çalışmalarını değerlendiren Kahveci, ‘’Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına çok değer veriyor ve bu çalışmaları hassasiyetle takip ediyoruz. Marka olarak yenilikçi çözümler üretmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Yaptığımız çalışmalar arasında laboratuar çalışmalarını bitirdiğimiz, sınai tarafında deneme çalışmalarını yürüttüğümüz ve patent başvurusunu gerçekleştirdiğimiz poliüretana yanmazlık özelliği kazandırılması projemiz var. Ayrıca kablo kanallı paneller, esnek sandviç panel gibi yenilikçi ürün ve tasarım çalışmaları ile sektörde yeni pazar yaratacak ürünler geliştirmekteyiz. Verimliliği artırmak ve tasarrufu sağlamak için üretim süreçlerini iyileştiriyor ve geliştiriyoruz. Sandviç panel üretim hatlarımızdaki otomasyona ve inovasyona dayalı proses geliştirme projelerimiz ile geliştirilen yeni ürünlerin hatlarda kullanılabilmesi için makine tasarımlarını yaptık. Üretim sırasında sandviç panellerin metal dış yüzeylerinin çizilmesini, kirlenmesini ve ezilmesini önlemek amacıyla kullanılan koruyucu folyo üzerinde yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla folyo kullanımını yüzde 80 civarında azaltarak yenilikçi bir önlem geliştirdik.

Üretim sonrası çıkan atıkları geri dönüştürüp yeni ürünler elde etmeye olanak tanıyan ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen çevresel duyarlılık projeleri üzerinde çalışıyoruz. 22 yıllık tecrübemizle elde ettiğimiz bilgi birikimimizi kobi ölçekli firmalara bilimsel mentörlük yaparak aktarıyor, sosyal sorumluluk projelerinin altına imzamızı atıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA