6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASIM SULTANOĞLU`NU PROTESTO EDEN EMİNE GİZEM ÇETİNER: “SİYASİ PARTİLERİN, STK`LARIN DESTEK OLMASINI BEKLİYORUM”


Şanlıurfa`da yaşayan psikoterapist Emine Gizem Çetiner, 2016`da Ensar Vakfı`na ait yurtta 45 çocuğun cinsel istismara uğraması olayında hakkında soruşturma açılan Asım Sultanoğlu`nun 5 Ağustos`ta İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasını protesto ediyor. 45 gündür Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylemine devam eden Çetiner, siyasi partilerden ve muhalif kamuoyundan yeterli desteği almadığını ifade ederek “Kendim adına değil çocuklar adına bir mücadele veriyorum. Zaman zaman kabalığa ve psikolojik şiddete uğruyorum. Halktan ziyade siyasi parti yetkililerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir şekilde destek olmasını bekliyorum” dedi.

 

Tarih : 23 Eylül 2023 Cumartesi 16:24   Okunma : 216

MERVE GÜVEN

Şanlıurfa`da yaşayan psikoterapist Emine Gizem Çetiner, 2016`da Ensar Vakfı`na ait yurtta 45 çocuğun cinsel istismara uğraması olayında hakkında soruşturma açılan Asım Sultanoğlu`nun 5 Ağustos`ta Şanlıurfa`ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasını bir buçuk aydır protesto ediyor. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde 45 gündür bireysel eylem yapan Çetiner, siyasi partilerden ve muhalif kamuoyundan yeterli desteği alamadığı için yakındı. Çetiner, “Kendim adına değil çocuklar adına bir mücadele veriyorum. Zaman zaman kabalığa ve psikolojik şiddete uğruyorum. Halktan ziyade siyasi parti yetkililerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir şekilde destek olmasını bekliyorum” dedi.

Psikoterapist Emine Gizem Çetiner, 2016`da Karaman`da Ensar Vakfı`na ait bir yurtta 45 erkek çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili olarak hakkında soruşturma açılan dönemin Karaman İl Milli Eğitim Müdürü ve Ensar Vakfı Yöneticisi Asım Sultanoğlu`nun Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasını protesto ediyor. Kadın Meclisleri gönüllüsü ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) üyesi olan Çetiner, 45 gün boyunca her gün Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne giderek “Ensar Vakfı`nda 45 çocuk istismar edilirken sustun! Şimdi çocukları nasıl koruyacaksın?” yazılı dövizi tutarak eylemini sürdürüyor. Bu süre boyunca bireysel destekler gördüğünü belirten Çetiner, kitlesel bir sonuca ulaşamamaktan şikayetçi.

Tek başına başlattığı protestosuna TBMM`deki partilerden, kendini muhalif olarak tanımlayan STK temsilcilerinden destek beklediğini söyleyen Çetiner, başlattığı eyleme ilişkin ANKA Haber Ajansı`na şunları anlattı:

HALKTAN ZİYADE SİYASİ PARTİ YETKİLİLERİNİN VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ BİR ŞEKİLDE DESTEK OLMASINI BEKLİYORUM”

“Bugün çocuklarımız için tuttuğum adalet nöbetinin 45`inci günündeyim. Yine Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün önündeyim. Neden mi? ‘Bir kereden bir şey olmaz` diyen zihniyetin karşısında bir kereden çok korkunç şeyler olabiliyor demek için buradayım. Ensar Vakfı`nda 7 yıl önce 45 tane erkek çocuğu tecavüze uğramıştı. Dönemin İl Milli Eğitim Müdürü aynı zamanda Ensar Vakfı`nın yöneticisi olan Asım Sultanoğlu, görevi ihmalden hakkında soruşturma açılan üç kişiden biriydi. Geçen 7 yıllık süre içinde Asım Sultanoğlu cezalandırılmadı, ödüllendirildi. Antalya, Bursa ve Maraş`a ataması yapıldı. Fakat halktan gelen tepkiler sonucunda bu atama durduruldu. En son 1,5 ay önce Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü`ne atandı. Ben de bu olayı protesto etmek için tam 45 gündür buradayım. Yalnızım, ama tek başıma değilim. Yalnız olduğum kısım şu, siyasi partilerin temsilcileri, muhalif diye kendini bahseden ve hak savunucusu olduğunu düşünen STK`ların yanımda olmaması. Kendim adına değil çocuklar adına bir mücadele veriyorum. Zaman zaman kabalığa ve psikolojik şiddete uğruyorum. İnsanlar yanımdan geçip destek olmak isterken polislerin polis kamerasıyla insanları çekmesi, insanların kendini ifşalanmış gibi hissetmesine neden olabiliyor. Halktan ziyade siyasi parti yetkililerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir şekilde destek olmasını bekliyorum.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA