23 Temmuz 2024 Salı

16:59   AYLIN NAZLıAKA: "SOYADı DAYATMASı 9. YARGı PAKETINDEN ÇıKARTıLDı"   16:26   TBMM`DE SOKAK HAYVANLARı ILE ILGILI KANUN TEKLIFI GÖRÜŞMELERINDE "TELEVIZYON" TARTıŞMASı...   15:55   CHP`LI BELEDIYELERDE "EMEKLI HALK KART" UYGULAMASı IÇIN TARIH BELLI OLDU...   15:04   MILLI YÜZÜCÜ ALPER SUNAÇOĞLU, HAYVANLARA "ÖTANAZI" TEKLIFINI PROTESTO ETMEK IÇIN AÇLıK GREVINE BAŞLAYACAĞıNı AÇıKLADı   13:49   CHP IL BELEDIYE BAŞKANLARı TOPLANTıSı, 1-3 AĞUSTOS`TA BURDUR`DA YAPıLACAK   13:21   SILIFKE BELEDIYE BAŞKANı TURGUT: "ASFALTSıZ YOL, HIZMET ALMADıK MAHALLE BıRAKMAYACAĞıZ"   13:05   MESKİ`DEN DIJITAL DÖNÜŞÜM ATAĞı   12:30   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ÖZYIĞIT, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   10:58   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı SEÇER, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   09:26   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KENT ORTESTRASı`NıN KONSERLERI DEVAM EDIYOR   01:49   BIDEN`ıN ADAYLıKTAN ÇEKILMESI, BERABERINDE BIRÇOK YENI SORU VE TARTıŞMA GETIRDI...   01:17   ÖZGÜR ÖZEL ERKEN SEÇIM ÇAĞRıSıNı YINELEDI   01:11   CHP`LI BAŞARıR`DAN, PERINÇEK`E SERT TEPKI: "KANDIL PÜSKÜLÜ, ÇENENI KES"   01:08   AKBELEN NÖBETI`NIN 3`ÜNCÜ YıLı... İKIZKÖY MUHTARı IŞıK: “AKBELEN`I YOK ETTILER AMA NIYETLERI SADECE AKBELEN DEĞIL. DAHA YOK EDILECEK 30 KÖY VAR”   20:03   CHP LIDERI ÖZEL`DEN SURUÇ KATLIAMı`NDA YAŞAMıNı YITIRENLER IÇIN ANMA MESAJı   18:12   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, KıBRıS BARıŞ HAREKATı`NıN 50`NCI YıLı DOLAYıSıYLA YEMEK PROGRAMı DÜZENLEDI   17:59   VAHAP SEÇER, CHP MERSIN KADıN KOLLARı İL KONGRESI`NE KATıLDı   09:24   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN YAZ DÖNEMI VOLEYBOL KURSLARıNA YOĞUN ILDI   16:12   FURKAN APARTMANı DAVASıNDA KARAR VERILDI   16:01   VELI AĞBABA`DAN AK PARTI`YE: ``SEÇIM VAATLERINIZIN HIÇBIRI BU YASADA YOK``  
 
     
   

Aylin Nazlıaka: ‘`6284 sayılı Yasa`nın budanmasına izin vermeyeceğiz``


CHP Karabük İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı. Divan Başkanlığı’nı Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin yaptığı ve tek listeyle gidilen kongrede Diş Hekimi Aslıhan Yılmaz CHP Karabük Kadın Kolları İl Başkanı olarak seçildi. Kongreye, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylın Nazlıaka, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, CHP Kadın Kolları üyeleri ve parti yöneticileri katıldı.

 

Tarih : 10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:59   Okunma : 446

TUNAKAN YILDIRIM

(KARABÜK) - CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Karabük`te partisinin İl Kadın Kolları Kongresine katılım sağladı. Nazlıaka, ‘`6284 sayılı Yasa`sının budanmasına izin vermeyeceğiz`` dedi.

Nazlıaka, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"6284 sayılı yasanın budanması isteği var. Bizler beraber olarak, dayanışma içinde olarak, direnerek buna bir kez daha hayır dedik, hayır diyeceğiz ve asla bu yasayı budamalarına izin vermeyeceğiz. Kadınların istihdamın dışına itilmek istendiği, eşit işte eşit ücret almadığı, her iki kadından birinin kayıt dışı çalıştırıldığı bir dönemden geçiyoruz. Gençlerin saatlerce iş kuyruklarında beklediği, akşam eve gene iş bulamadım diye döndüğü ve geleceksizlik kaygısı çektiği için başka ülkelerde çare aramaya çalıştığı bir dönemden geçiyoruz.

"Kadının kendi soyadını kullanabilme hakkının gasp edilmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız``

Kadınların, çocukların, yaşlıların yoksullukla, açlıkla sınandığı ve yoksulluğu yok etmek yerine yönetme niyetinde olan bir iktidar tarafından yönetildiğimiz bir dönemden geçiyoruz. İktidarın kadınların, kızların haklarını gasp etmeye devam ediyor. Örneğin; Anayasa Mahkemesi`nin evlenen kadınların kendi soyadını kullanabilme kararına rağmen bu Perşembe günü 9. Yargı paketinde görüşüleceğini öngördüğümüz kadının soyadı hakkının gasp edilmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Neymiş efendim kadının kendi soyadını taşıması aile bütünlüğünü bozarmış. Aile bütünlüğünü asıl bozan şey şiddettir, yoksulluktur, toplumsal barışın ortadan kalkması, ayrımcılığın artması ve herkesin yaşam hakkına saygı duyulmayan bir anlayış tarafından bu ülkede politikaların üretilmesidir.`` 

CHP Karabük Kadın Kolları Başkanlığına Aslıhan Yılmaz seçildi.

Paylaş :
Etiketler :  CHP, Aylin Nazlıaka

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA