29 Eylül 2022 Perşembe

01:40   ERDOĞAN: ENFLASYONDAN ÖNCE FAİZE BAKIYORUM. FAİZ ORANINI YÜZDE 12`YE İNDİRDİK. YUKARI ÇIKMA YOK ARTIK, DAHA DA İNECEK   21:38   MGK BİLDİRİSİ: “YUNANİSTAN YÖNETİMİNİN BEYHUDE ÇABALARINA KARŞI MİLLETİMİZİN HAK VE MENFAATLERİNİN MUHAFAZASI İÇİN ULUSLARARASI HUKUK ÇERÇEVESİNDEKİ HER TÜRLÜ MEŞRU YÖNTEM VE ARACI KULLANMAKTAN İMTİNA ETMEYECEĞİMİZ KUVVETLE VURGULANMIŞTIR”   21:25   ANKARALI KADINLARDAN İRAN`DAKİ ‘MAHSA AMİNİ` PROTESTOLARINA DESTEK: “HİÇBİR KARANLIK SONSUZA KADAR SÜRMEZ”   20:56   İSTANBUL BOĞAZI GÜNEY-KUZEY YÖNLÜ OLARAK GEMİ TRAFİĞİNE AÇILDI   19:22   KARAMOLLAOĞLU`NU ZİYARET EDEN KILIÇDAROĞLU: “GÜNDEMLE İLGİLİ SAYIN GENEL BAŞKANA BİLGİ VERDİM”   19:01   ETEM ÇALIŞKAN’IN SERGİSİ, SANATSEVERLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR   18:59   BAŞSAVCI ÖZTOPRAK, MGC’Yİ ZİYARET ETTİ   18:55   LÖSEMİYLE YOLCULUK PROJESİ, LÖSEV AİLELERİNİ BULUŞTURDU   18:54   MURAT EMİR: SAĞLIK BAKANLIĞI, BU YIL DA GRİP AŞISININ TEDARİKİNDE VE DAĞITIMINDA SORUNLAR YAŞIYOR   18:50   TARSUS TSO’DA SİGORTA KOMİTESİ YENİ DÖNEM HEDEFLERİNİ KONUŞTU   18:49   SAYIŞTAY RAPORU: GÖÇ İDARESİ 2021`DE; AB PROJESİ BÜTÇESİNDEN 78 MİLYON, BM PROJESİ BÜTÇESİNDEN 30 MİLYON LİRA HARCADI   18:48   GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ   18:47   TOTALENERGİES’E İKİ YENİ DİSTRİBÜTÖR   18:45   “TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ ŞİDDETLE, NEFRETLE KINIYORUZ”   18:43   SULTAN BOZKURT’TAN ESKİ SEVGİLİYE: “TİTANİK” BİLE SENİN KADAR BATMADI   18:41   MUTLU ÜRETİCİYE BÜYÜK KOLAYLIK    18:40   İSTANBUL BOĞAZI, DÜMENİ KİLİTLENEN GEMİ NEDENİYLE TRAFİĞE KAPATILDI   18:33   TOROSLAR ZABITASI, ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT VERMİYOR   18:31   VELİ AĞBABA: NE HİKMETSE BU TERÖRİSTİN KENDİLERİ TARAFINDAN SERBEST BIRAKILDIĞINI HİÇ SÖYLEMİYORLAR   18:26   SEYİT TORUN: "BUGÜN İKLİM KRİZİ ÇOK BÜYÜK DEĞİLSE, CHP`Lİ BELEDİYELER SAYESİNDE"  
 
     
   

Hammaddesini Kendi Üreten Koruma Şirketler Grubu Yatırımlarını Sürdürüyor


Türkiye’nin önde gelen kimya şirketlerinden Koruma Şirketler Grubu, 2021 yılında üretim kapasitesini artırdı, Kocaeli, Denizli ve Hatay’daki tesislerinde yeni yatırımlarına devam ediyor. Güçlü ekonomilerin, güçlü bir kimya sektörüne sahip olduğunu belirten Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı, “Türkiye tükettiği kimyasal hammaddelerin önemli bir bölümünü ithal ediyor. Ürettiğimiz hammaddelerle ithalat oranını azaltmayı, ana kimyasallardan imal ettiğimiz kimya ürünleriyle de ürün gamımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Tarih : 26 Kasım 2021 Cuma 16:59   Okunma : 480

Türkiye’nin önde gelen kimya şirketleri arasında yer alan Koruma Şirketler Grubu, Türkiye’nin üç farklı bölgesinde yer alan fabrikalarında yeni yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Koruma Şirketler grubunun amiral şirketi olan Koruma Klor Alkali; Türkiye çapında faaliyette olan 3 fabrikasında da üretim kapasitesini artırdı. Güçlü ekonomilerin, güçlü kimya sektörüne sahip olduğunu vurgulayan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “Türkiye üretimde kullandığı kimyasal hammaddelerin önemli bir kısmını ithal ediyor. Ürettiğimiz ana kimyasallarla ithalat oranını azaltmayı ve kimya sektöründe üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

SURİYE SINIRINA YAKIN NOKTADA FABRİKA

Türkiye’de 3 farklı bölgede üretim tesisleri olduğunu belirten V. İbrahim Aracı, “Bulunduğumuz bölgelerde istihdama ve bölge ekonomisine olan katkımız bizi teşvik ediyor. Suriye sınırına yakın bir noktada bulunan Hatay, Kırıkhan’daki fabrikamızda yatırımlarımız devam ediyor. Ayrıca Denizli ve Derince’de bulunan tesislerimizde de kapasite artırdık. Türkiye’de üretim yapabileceğimiz, lojistik ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz her yere yatırım yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

“KİMYA, KORKULMASI GEREKEN DEĞİL DESTEKLENMESİ GEREKEN BİR SEKTÖRDÜR”

“Türkiye’de kimya sektörü olumsuz bir imajla tanınıyor” diyen Aracı, “Oysa gelişmiş ekonomilerin itici gücü kimya sektörüdür. Ana kimyasallarla pek çok ürün ortaya çıkartabilir, tek hammaddeden ürün gamınızı genişletebilirsiniz. Kimyasal ürünler önemli bir ihracat kalemidir. Sektörler bazında baktığımızda kimya sektörü 2021 Haziran ayında ihracat şampiyonluğunu üstlenmiştir. Ana kimyasalların üretimini gerçekleştirebildiğimizde, hammadde ithalatına ihtiyaç duymadan, daha büyük ihracat rakamlarına ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

“ANA KİMYASALLARDAN ÜRÜN GELİŞTİRİYORUZ”

Koruma Şirketler Grubu’nun yalnızca kimyasal hammadde üreticisi olmadığını vurgulayan İbrahim Aracı, “Bünyemiz içerisinde yer alan ve yine üç bölgede üretim yapan Koruma Temizlik şirketimiz ile de Türkiye’nin en eski çamaşır suyu markalarından Hypo’yu, en saf temizlik maddesi Miss Arap Sabunu’nu, bulaşık deterjanı, banyo ve mutfak temizleyicileri, ovma tozu ve ovma kremi gibi çeşitli ürünleri kendi markalarımızla üretiyoruz ve geliştiriyoruz. Ayrıca ‘private label’ markalara da üretim gerçekleştirerek Türkiye’de ürettiğimiz kimyasalları başta ABD, Hollanda, İtalya, Almanya, Kanada, Kenya, Uruguay, Ekvator, Avustralya, Katar ve BAE olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz” dedi.

“KİMYA LOJİSTİK VE NAKLİYESİ UZMANLIK GEREKTİRİR”

“Kimya, üretiminin yanında lojistik ve nakliyesi konusunda da kendine özgü yöntemleri olan, prosedürler ve zorunlulukları bulunan bir sektör olarak karşımıza çıkıyor” diyen Aracı, “Yarım asrı aşkın tecrübemizle lojistik alanında hizmet veren şirketimiz İzmit Sakarya Nakliyat A.Ş; sıvı kimyasal taşımaya uygun tankerleri ve sürekli gelişen karayolu araç filosu sayesinde kimyasal ürünlerinin taşınması konusunda uzmanlaşmıştır” ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİMİZİN EMEĞİNİ KORUMAK İÇİN TARIMDA DA VARIZ”

Koruma Klor Alkali şirketinin bitki koruma ürünleri ve gübre üretimi tarafında faaliyet gösteren birimi Koruma Tarım hakkında konuşan Aracı, “Endüstriyel tarım, koruyucu kimyasallar olmadan düşünülemez. Koruyucuların ve gübrenin kullanılmaması pamuk gibi stratejik ürünlerde verimi önemli oranda azaltacaktır. Ana kimyasallardan bitki koruma ürünleri üreterek endüstriyel tarımda da varlık gösteriyoruz. Böylelikle ithal edilen koruyucu ürünleri de ülkemizde üretecek, gübre yatırımımızla çiftçimizin sıvı gübre ihtiyacını karşılayacağız” diye konuştu.

Gelecek hedeflerinin GEBKİM OSB’de inşası devam eden dördüncü üretim tesislerinden sonra ‘entegre kimya tesisleri’ olduğunu vurgulayan Aracı, “Ana kimyasallardan üretebileceğimiz ürün gamı çok çeşitli. Hedefimiz klordan yola çıkarak tüm yan ürünleri tek bir fabrikadan sentezleyebileceğimiz bir kimya tesisi daha kurmak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA